Özel Şoför.NET 'te Kayıtlı
25604 Kişi Olduk.
Siz de aramıza katılın
 
Üye Ol | Şifremi Unuttum
  Ana Sayfa Hakkımızda Şoförlerimiz Şoför İş İlanları İletişim

Türkiye'nin İlk ve Tek En Büyük
Özel Şoförler Platformuna Hoşgeldiniz

Özel Şoför Arıyorum

Şoförüm İş Arıyorum

Şoför Ara
Şoför
İl
Yaş
Deneyim
SRC Belgeleri
Psikoteknik Belgesi
Şoför Ara Formu Temizle
Resim Galerisi
E-Bülten
Özel Şoförlük
Trafik Mevzuatı
Profesyonel Bayan Şoför        

Profesyonel Bayan Şoför

Bayanlara örnek olan Aysel Türk, usta şoförlere de adeta taş çıkartıyor. ‘Kadınlar araç kullanamaz’ diye kim demiş.

Aysel Türk, erkeklerin bu ön yargısını tamamen ortadan kaldıracak bir örnek. Kuralları ihlal etmeden araç kullanan Aysel Türk, kadınlara örnek olurken usta şoförlere de adeta taş çıkartıyor.

AS- EL Halı ve Koltuk Yıkama şirketinin sahibi olan Aysel Türk işi nedeniyle büyük araç kullanıyor. Usta şoförlüğü ile başta Sarıyer olmak üzere tüm İstanbulluların dikkatlerini çeken Aysel Türk’ün en büyük hedefi ise halk otobüs ya da tır kullanmak.

Yozgat’taki köylerinde ilk olarak babasının kamyonunu kullanarak şoförlüğü öğrendiğini söyleyen Aysel Türk, eşi Aslan Türk’le kurdukları halı yıkama şirketinde 5 yıldır Sarıyerlilere hizmet veriyor.

Sarıyer’in dört bir tarafını gezerek evlere müşterilerinin halı ve koltuklarının yıkanması için servis aracı kullanan Türk, İstanbul’un trafiğinden hiç de şikâyetçi değil. Aksine trafikteki meraklı bakışlar onun hoşuna gidiyor. 

Bayanların tüm iş kollarında başarılı olabileceğine inanan Türk, kadınlara seslenerek “Tüm kadınlar kabuğundan çıkmalıdır. Araba kullanmak birçok bayanın tutkusu ama nedense korkuyorlar. Kendinize güvenin” dedi.

Bayan olmasına rağmen büyük araçları ustaca kullanan Aysel Türk trafikte görenleri şaşkına çeviriyor. 33 yaşında ve 3 çocuk annesi olan Bayan Türk’ün başından geçen anılar ise bir hayli ilginç, kimi arabasından çıkıp Bayan Türk’ü alkışlarken, kimi erkeklerde eşlerine örnek bir bayan olarak gösteriyor. Tabi suçlu olduğu halde üste çıkmaya çalışan şoförlerde yok değil.

Bunu ise şöyle anlatıyor, “Normalde yol hakkı benim olmasına rağmen ısrarla geçmeye çalışan bir adam arabasından inerek ‘boyun kadar araç kullan be kadın ” diye bağırdı. Tabi adam öyle konuşunca bende çok şaşırdım. Boyuna göre araç kullanmak nasıl diye. Maalesef insanlarımız çok ön yargılı davranıyor.”

Eşinin başarısıyla gurur duyduğunu söyleyen Aslan Türk ise, bayan şoförü “ O bir hız tutkunu, ama hız yaparken de kurallara uyuyor. Aynı zamanda hem başarılı bir iş kadını hem de iyi bir anne” diye anlatıyor.

        
Okunma Sayısı : 27393
YORUMLAR
Henüz Kimse Yorum Yapmamış.. İlk Yorum Yapan Siz Olun !
YORUM EKLE
Ad Soyad* :
Şehir :
Puan : 5
Mesaj * :
Profesyonel Bayan Şoför Bayan Şoför Şoför Usta Şoför Usta Şoförler Bayan Şoförler Kadın Şoför Kadın Şoförler Araç Kullanmak

 

Eğitimlerimiz
Hizmetlerimiz
Sponsor Bağlantı
 
" İyi bir şoför, yalnız sürücü belgesi ve gerekli evrakları olan değil, bilgi ve tecrübesi ile özel olandır."