Özel Şoför.NET 'te Kayıtlı
25716 Kişi Olduk.
Siz de aramıza katılın
 
Üye Ol | Şifremi Unuttum
  Ana Sayfa Hakkımızda Şoförlerimiz Şoför İş İlanları İletişim

Türkiye'nin İlk ve Tek En Büyük
Özel Şoförler Platformuna Hoşgeldiniz

Özel Şoför Arıyorum

Şoförüm İş Arıyorum

Şoför Ara
Şoför
İl
Yaş
Deneyim
SRC Belgeleri
Psikoteknik Belgesi
Şoför Ara Formu Temizle
Resim Galerisi
Sponsor Bağlantı
E-Bülten
Özel Şoförlük
Trafik Mevzuatı
Sertifikalı Servis Şoförleri        

 
Hizmet kalitesinden yoksun araçları, sabıkalı şoförleri, ve karıştıkları kazalarla güvenilirliği tartışılır hale gelen okul servislerinde yaşanan sorunları çözmek için köklü değişimler yapılıyor.

Geçen eğitim ve öğretim döneminde sabıkalı oldukları tespit edilen servis şoförleri belirlendi. Yeni dönemde, eğitimli ve sertifikalı sürücüler görev yapacak.


Çeşitli suçlardan sabıkalı olduğu belirlenen şoförlerden 43'ünün işine son veren İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul servisi şoförlerine artık sertifikalı eğitim verilecek.

İstanbul'da geçen eğitim yılında okul servislerinde sabıkalı servis şoförlerinin çalıştığının ortaya çıkması, gündeme sarsmıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından 2 bin 22 okuldaki 9 bin 408 servis şoförü hakkında yapılan araştırmada, birçok şoförün "cinayet, gasp, hırsızlık, tecavüz" gibi suçlardan sabıkası olduğu belirlenmişti.

İşlerine Son Verildi

Şoförler hakkında inceleme başlatan İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, inceleme sonucunda adı geçen 249 şoförden adli sicil kaydı olduğu belirlenen ve görev yapması sakıncalı bulunan 43 şoförün işine son verdi.

İncelemede, adli sicil kaydı olmadığı halde GBT sorgulamasına takılan 115 şoförün ise görevine devam etmesi kararlaştırıldı. 25 şoför ile ilgili inceleme ise halen sürüyor.

Diğer yandan İstanbul'daki yaklaşık 10 bin okul servis şoförünün eğitimden geçirilmesi planlanıyor.

Eğitimde çeşitli psikolojik testlerden geçirilecek olan şoförlere, araç güvenliği, güvenli sürüş, ilk yardım, öğrencilerle diyalog gibi konularda eğitim verilecek.

Eğitim sonunda şoförlere sertifika verilecek. Sertifika alamayan şoförler ise okul servisi yapamayacak.

        
Okunma Sayısı : 47226
YORUMLAR
çocuklarımız ev eşyası değil lütfen servis şöförleri alınırken deneyimli temiz sicilli ve src li olsun sonuçta onlar hepimizin çocukları
Kemal Batmanlı Oğlu / Batman  
YORUM EKLE
Ad Soyad* :
Şehir :
Puan : 5
Mesaj * :
Sabıkalı Şoförler Okul Servisleri Eğitim ve Öğretim Servis Şoförleri Sertifikalı Sürücüler İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sabıkalı Servis Şoförleri Şoförler Psikolojik Testler Araç Güvenliği Güvenli Sürüş İlk Yardım Sertifika

 

Eğitimlerimiz
Hizmetlerimiz
Sponsor Bağlantı
 
" İyi bir şoför, yalnız sürücü belgesi ve gerekli evrakları olan değil, bilgi ve tecrübesi ile özel olandır."