Özel Şoför.NET 'te Kayıtlı
25716 Kişi Olduk.
Siz de aramıza katılın
 
Üye Ol | Şifremi Unuttum
  Ana Sayfa Hakkımızda Şoförlerimiz Şoför İş İlanları İletişim

Türkiye'nin İlk ve Tek En Büyük
Özel Şoförler Platformuna Hoşgeldiniz

Özel Şoför Arıyorum

Şoförüm İş Arıyorum

Şoför Ara
Şoför
İl
Yaş
Deneyim
SRC Belgeleri
Psikoteknik Belgesi
Şoför Ara Formu Temizle
Resim Galerisi
Sponsor Bağlantı
E-Bülten
Özel Şoförlük
Trafik Mevzuatı
Her Gün 400 Şoför Sigortalı Oluyor        

SGK Denetimi Etkili Oldu, Günde 400 Şoför Sigortalı Oluyor.

Türkiye ekonomisine 820 milyon lira ek gelir sağlıyor, kayıt dışı istihdamdaki bir puanlık düşme. 2003 yılında yüzde 48 olan kayıt dışı istihdamın, 2010'da yüzde 43'e düşmesiyle 4 milyar liradan fazla bir kaynak Türkiye ekonomisine kazandırıldı. Hükümet 2011 yılında bu oranın yüzde 41'e düşmesini hedefliyor.


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Denetimlerini Artırdı


SGK İstanbul İl Müdürlüğü, 250 denetim elemanı ile şehirdeki 80 bin minibüs, taksi ve özel halk otobüsü şoförünün sigortalı olup olmadığını sorgulamak için yola çıktı.

Taksim, Beşiktaş, Topkapı, Kadıköy, Bakırköy ve havaalanı gibi merkezlerde tespit yapıldı. SGK İstanbul İl Müdürü Mustafa Kurucan, bu denetim sayesinde her gün ortalama 400 şoförün gönüllü olarak gelip kendini SGK'ya kaydettirdiğini açıkladı.

Kurucan, "Bu rakam giderek artmaya başladı. Denetimlere bayramdan hemen önce başladık. Bunun için 30'a yakın oda ile mart ayında görüşme yaptık. Birtakım odalar durumun ciddiyetini denetimlere çıkmamız ile birlikte anladı." dedi.

Kurum olarak kimseye ceza kesmek istemediklerinin altını çizen Kurucan, "Şu an kimi odalar bizden ek süre talep etti. Onlara da anlayışla yaklaşıyoruz. 15 gün içinde SGK'ya ciddi katılım olmuş olacak." diye konuştu.

Hükümetin açıkladığı vergi indirimlerinin de sigortasız çalışan sayısını önemli ölçüde azaltacağı savunuluyor.  Sigortasız çalışma ile en büyük mücadele eden kurumlardan biri de Türkiye İş Kurumu (İş-Kur). İşKur İstanbul Müdürü Muammer Coşkun, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından başlatılan bu yeni mücadelenin en çok minibüs, taksi ve özel halk otobüsü şoförlüğü yapan çalışanların ailesine yarayacağını söyledi.

Coşkun, "Çünkü bugüne kadar bu şoförlerin başına bir şey geldi mi en büyük mağdur aileleri oluyordu. Bunun önü alınmış olunacak. Zaten biz de sigortasız çalışma ile büyük mücadele ediyoruz." dedi.

Taksi şoförünün kendini sağlıklı ve güvende hissetmesi ile hizmet kalitesinin de artacağına değinen Coşkun, denetimlerin birçok güvenceyi garanti altına alacağını vurguladı.

Kaynak; http://www.ihlassondakika.com/haberdetay.php?id=329908

        
Okunma Sayısı : 31909
YORUMLAR
ben ış arıyorum bulamıyorum lütfen yardımcı olun bana
Levent Doğaner / Şırnak  
YORUM EKLE
Ad Soyad* :
Şehir :
Puan : 5
Mesaj * :
SGK Şoför Sosyal Güvenlik Kurumu Şoför Sigorta SGK İstanbul Şoförler Türkiye İş Kurumu İşKur Sigortalı Şoförler

 

Eğitimlerimiz
Hizmetlerimiz
Sponsor Bağlantı
 
" İyi bir şoför, yalnız sürücü belgesi ve gerekli evrakları olan değil, bilgi ve tecrübesi ile özel olandır."