Özel Şoför.NET 'te Kayıtlı
25716 Kişi Olduk.
Siz de aramıza katılın
 
Üye Ol | Şifremi Unuttum
  Ana Sayfa Hakkımızda Şoförlerimiz Şoför İş İlanları İletişim

Türkiye'nin İlk ve Tek En Büyük
Özel Şoförler Platformuna Hoşgeldiniz

Özel Şoför Arıyorum

Şoförüm İş Arıyorum

Şoför Ara
Şoför
İl
Yaş
Deneyim
SRC Belgeleri
Psikoteknik Belgesi
Şoför Ara Formu Temizle
Resim Galerisi
Sponsor Bağlantı
E-Bülten
Özel Şoförlük
Trafik Mevzuatı
Acemi Resmi Şoförler        

Acemi Resmi Şoförler

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi resmî kurumlarda çalışan şoförlerin ciddi oranda, maddî hasarlı, yaralamalı ve ölümlü trafik kazasına karıştığı saptandı.

Son üç yıl içinde bu kapsama giren şoförlerin 80 bin kazada adlarının geçtiği, kaza oranının ise yüzde 3,9 ile 4,7 arasında değiştiği kaydedildi. Resmî şoförlerin acemi çıkması üzerine kamudaki tüm şoförlerin hizmet içi eğitime alınması planlandı.

Emniyet Trafik Hizmetleri Başkanlığı’nca yapılan araştırmada memur kanununa tabi şoförlerin dikkatsiz ve tedbirsiz araç kullandıkları görüldü.

Devlet kurumlarında görevli sürücülerin 2005, 2006 ve 2007 yıllarında karıştıkları trafik kazalarını mercek altına alan Emniyet, ilginç verilere ulaştı.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan sürücülerin karıştığı kazalardaki artış oranının yüksekliği üzerine konunun Emniyet Karayolu Trafik Güvenliği Kurulu toplantısının gündemine taşınması kararlaştırıldı.

Polis, resmî şoförlerin eğitilmesini masaya yatıracak. Polisin önerisi kabul görürse resmî şoförler hizmet içi eğitimden geçirilecek.

1 Ocak`ta hayata geçirilen, `Trafik Güvenliğinde Yeni Açılımlar, Hedefler ve Çözüm Önerileri` projesi kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü 8 ilde bölge toplantıları düzenleyecek.

İlk ‘trafik bölge’ toplantısı Bursa`da başladı. Bursa`nın ardından İstanbul, İzmir, Samsun, Diyarbakır illerinde de toplantılar yapılacak. Bu toplantılarda projenin ilk 5 ayı masaya yatırılacak.

        
Okunma Sayısı : 12727
YORUMLAR
Acemi şöförüm b sınıfı ehliyetim var başka birşeyim yok
Necmettin Orhan / Bursa  
YORUM EKLE
Ad Soyad* :
Şehir :
Puan : 5
Mesaj * :
Resmi Şoförler Acemi Şoförler

 

Eğitimlerimiz
Hizmetlerimiz
Sponsor Bağlantı
 
" İyi bir şoför, yalnız sürücü belgesi ve gerekli evrakları olan değil, bilgi ve tecrübesi ile özel olandır."